Karınca İlaçlama

Karınca,

Karıncaların ortalama 130 milyon yıl önce türediği ve çiçekli bitkilerin ortaya çıkışından sonra çeşitlendiği bilinmektedir. Şuan 14.000 civarında türü olduğu tahmin edilmektedir. Karakteristik özellikleri ile hemen tanınırlar. Küçük boyutlu boşluklarda, çatlaklarda vb. alanlarda organize koloniler halinde yaşarlar. Dünya üzerinde neredeyse tüm kara parçalarında bulunan karıncalar, iş bölümü yapmaları ile ünlüdürler. Yaz aylarında daha sık rastlanır.

Karıncaların Zararları

Karıncalar, insanlarla çatışma halindedir çünkü tarım ürünlerine zarar verebilirler. İnsanların yaşam alanlarını işgal ederler. (Mutfak tezgahları, banyo, duvar dipleri vb.) Yemek artıklarının bulunduğu yerlere yakın bölgelere yuva yapar ve insan sağlığını tehdit eden birçok hastalığa yol açabilirler.

Karınca İlaçlama Nasıl yapılır?

Karınca ilaçlama, öncelikle yaşam alanınızda bulunan karıncaların türünün, yoğunluğunun tespit edilmesiyle; ev, iş yeri, hastahane, okul vb. alanının Sıvı İlaçlama yöntemi ile ilaçlanmasıdır. Tüm böcek türlerine karşı böcek ilaçlama hizmeti veren Bilim İlaçlama, karınca probleminiz çözülene kadar takip edecek, sizi bilgilendirecek ve bu sorundan kurtulmanızı sağlayacaktır. İstanbul, Kocaeli ve İzmir’in tüm ilçelerine 7/24 böcek ilaçlama servisimiz bulunmaktadır. Karınca problemi yaşıyorsanız 7 gün 24 saat hizmet veren çağrı merkezimizi arayarak ilaçlama, fiyatlar ve daha fazlası ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Eğitimli teknisyenlerimiz sizi ve ailenizi zararlılara karşı koruyacaktır.