Tahta Kurusu

Tahta Kurusu,

Tahta kurusunun en bilinen cinsi, koyu kırmızımsı ve kahverengi olan, ortalama 5 mm. boyundaki cinsidir. 6 ayaklıdır. Çok hızlı ürer. Tahta kuruları, hava sıcak yahut kuru bile olsa her türlü ortamda yaşayabilirler. Çok soğuk hava koşullarında, yarı uyku durumuna geçerek, hiç bir şey yemeden 1 yıl kadar hayatta kalabilirler.

Tahta Kurusunun Zararları

Tahta kuruları, memelilerden ve kuşlardan kan emerler. Genellikle geceleri, kan emmek için konakçılarına yaklaşırlar. Günün geri kalanında ise ışıktan korunabilecekleri alanlarda yaşarlar. Tahta kurularının ısırma yoluyla herhangi bir hastalık taşıdıkları kanıtlanmamış olsa da, bu ısırma sonucu cildin tahriş olmasına, psikolojik sorunlara veyahut alerjik reaksiyonlara sebebiyet verebilirler. Tahta kurusunun ısırıkları sonucu, şiddetli hissedilen kaşıntı, kaşıma yoluyla cildin tahriş olmasına sonrasında ise iz kalmasına sebep olabilir. Sadece insan sağlığını değil, evcil hayvan dostlarınızın da sağlığını tehlikeye atan tahta kurularına karşı önlem almak için periyodik ilaçlama tavsiye edilir.

Tahta Kurusu İlaçlama,

Uzman teknisyenlerimiz, keşif çalışması ile yaşam ve çalışma alanlarınızda bulunan tahta kurularını kolaylıkla tespit ederler. Sıklıkla evlerin bodrum, zemin döşeme altları, mobilya içleri ve çatı bölümlerine yerleşen bu böcek türü, kısa sürede yüzlerce yumurta bırakabilir, çok çabuk üreyebilir. Bu böceklerden kapalı ve açık alanların arındırılması için uzman teknisyenlerimiz, doğru ilaçları doğru teknikler ile uygular. Tahtakurusu probleminden kurtulmak için ULV cihazı ile, en az iki periyot (1 hafta/10 gün arayla) ilaçlama uygulaması yapılmalıdır.

İstanbul, İzmir ve Kocaeli illeri genelinde 7/24 hizmet veren şirketimiz, Sağlık Bakanlığı onaylı böcek ilaçları kullanmaktadır. Tahta kurusu ilaçlama hizmetlerimizden faydalanmak için bizimle iletişime geçiniz.

Eğitimli teknisyenlerimiz evinizi ve ailenizi zararlılara karşı koruyacaktır.